Aktualności

Inspiracje: magia ziół ogrodowych i słuchacze KUTW

26 czerwca słuchacze sekcji kologiczno - zdrowotnej Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zorganizowali spotkanie w Leroy Merlin na temat ziół i ich znaczenia w życiu człowieka.

"Magia Ziół Ogrodowych, czyli o tym kiedy użyć, jak stosować i o ich magicznych właściwościach…"  to tytuł opracowanej prezentacji przedstawionej seniorom przez Karolinę Martin. W swoim wystąpieniu omówiła znaczenie takich ziół jak: lubczyk, bazylia, mięta, melisa, kolendra, oregano, i tymianek. KUTW-owicze wysłuchali wykładu ubrani w koszulki reklamowe Leroy Merlin, które na początku spotkania, otrzymali od pani Sylwi Rząp.

 

 

 

 

Po części teoretycznej wszyscy uczestnicy, zabrali się do  przesadzania ziół do ozdobnych doniczek. Każdy wybrał sobie takie zioła, które lubi.

- Ja, mówi Miecia Knitter, wybrałam dla siebie bazylię i oregano. Bazylię dodaję do sałatek, a oregano wykorzystuję do sosów, mięs i zup.

- Przesadzałam dla siebie bazylię. Lubię jej zapach. Tymianek zabiorę na działkę, aby tam wzbogacać przygotowywane posiłki - powiedziała zadowolona Lilka Kazubowska.

- Bardzo cieszę się z tego spotkania, które dla mnie miało walory poznawcze. Nie wiedziałam, że melisa pomaga w leczeniu nadczynności tarczycy - powiedziała zdziwiona Ania Kaźmierczak.

- Kierownik, Leroy Merlin, Wiesław Nadolny, przygotował dla nas słodki poczęstunek. Bardzo smakowały mi pyszne pączki ze smaczną kawą - wspomina ukontentowana Elka Kałamaja.

Pod koniec spotkania otrzymaliśmy dyplom w podziękowaniu za udział w programie "Zielaki Senioraki".

Wyposażeni w doniczki z ziołami poszliśmy obejrzeć sobie ogródek znajdujący się przy ogromnym sklepie. Szczególną uwagę zwróciliśmy na ul dla różnych owadów - mówi Mariolka Tworek.

Za informacje dziękujemy EkoAnimatorce, Pani Bożenie Sałacińskiej

Więcej zdjęć na www.kutw.pl

 

 

                     

Pozostałe projekty Zielonej Wiedzy