Aktualności

Inspiracje: Warsztaty - KRATYWNA i ARTYSTYCZNA EKOLOGIA - z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Radomsku

27.10.2015 r na świetlicy nr 1 z ul. Konopnickiej 4 działającej pod patronatem Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku odbyły się warsztaty "KRATYWNA i ARTYSTYCZNA EKOLOGIA".

W zajęciach wzięły udział dzieci z placówki wsparcia dziennego , a nad całością czuwały Panie z Uniwersytetu 3 wieku. Dzieci zapoznały się jak zachowywać się zgodnie z zasadami ochrony środowiska pogadanka z ekologiem jak dbać o zielone płuca wokół nas, jak segregować odpady np; szkło, papier ,plastyk  natomiast ze strony artystycznej poznały technikę  robienia jesiennych dekoracji z dyni, kapusty białej, papryki i kolorowych liści, rajskich jabłuszek, suchej trawy.

Następne zajęcia wkrótce. Będziemy poznawać możliwości dania odpadom  drugie życie np. ze szkła ,firanek starych ,worków, papieru  i innych odpadów które znajdujemy w koszu, powstaną piękne świeczniki. 

Nasze działania są zainspirowane konferencjom "Bioróznorodnośc to ttakze MY" oraz ”Rok dla Klimatu” i materiałom jakie otrzymaliśmy z Fundacji Ziemia i Ludzie .Dzięki Państwu  możemy propagować  i dbać o własne środowisko .

Bardzo dziękujemy pani Ewelinie Skoczeń za optymistyczne nastawienie na ekologie i gorące serce.

Ewa Kaczmarczyk wraz ze studentami  – RUTW  w Radomsku


 

 

 

 

 

 

                     

Pozostałe projekty Zielonej Wiedzy