Aktualności

Inspiracje: współpraca z młodzieżą wolontariackiej sekcji KUTW

Przedstawiciele sekcji wolontariackiej Kazimierzowskiego UTW z Bydgoszczy spotkali się w MDK 2 z młodzieżową grupą wolontariuszy zrzeszoną w Fundacji "Dr Clown".

Słuchacze KUTW zapoznali uczestników spotkania z fenomenem Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

- Przewodnicząca Rady Słuchaczy przedstawiła organiację pracy KUTW, pracujące sekcje oraz ich osiągnięcia. Zosia Jaworska pochwaliła się tym, co robimy dla środowiska, dla dzieci i siebie samych. Wypowiedź potwierdzały zdjęcia zamieszczone na stronie www.kutw.pl - relacjonuje Danusia Kulas.

Spotkanie było tak zorganizowane, aby seniorzy mogli podzielić się z młodzieżą swoimi zdolnościami. Ania Kuś zajęła wolontariuszy japońską sztuką origami. Pokazała jak zrobić żurawia, aniołka świątecznego, butki Mikołaja z czerwonych serwetek. Przerywnikiem zajęć origami były mnemotechniki. Bożena Sałacińska zaprezentowała młodzieży metodę szybkiego zapamiętywania w oparciu o "haki".

- Zajęcia przebiegały bardzo sprawnie, ciekawie, dynamicznie. Wolontariusze poznali metody pracy, które wykorzystają do nauki własnej oraz mogą zaprezentować je swoim podopiecznym, którymi zajmują się w domach i szpitalu - mówi Alicja Moczulska.

- Otrzymaliśmy wspaniałą książkę pt."Bioróżnorodność to także My". Zawiera ona treści przeznaczone dla dzieci i osób dorosłych. Stanowi ciekawy materiał do wykorzystania podczas prowadzonych zajęć z podopiecznymi. W czasie zajęć mogliśmy sprawdzić również swoją wiedzę o klimacie. Test był dosyć trudny, ale byłem najlepszy z czego bardzo się cieszę, tym bardziej, że zostałem nagrodzony drobnym upominkiem - cieszy się Kamil Dylewicz, uczeń II klasy, IX Lo w Bydgoszczy.

 

 

                     

Pozostałe projekty Zielonej Wiedzy