Aktualności

Inspiracje: Brzydkie kaczątko i ekologia

Pięciolatki z artystycznego Przedszkola "Kacperkowy Światek" zaprosiły słuchaczy KUTW. Przygotowały, pod okiem swoich nauczycielek, przedstawienie pt. "Brzydkie Kaczątko".

Dzieci wręczyły gościom samodzielnie wykonane prezenty. Potem wspaniały poczęstunek zaproponowany przez dyrekcję placówki.
Studentki - seniorki w podziękowaniu za piękną gościnę obdarowały małych przyjaciół. Dzieci otrzymały wspaniałe książki z płytą DVD, przypinki, mandarynki i lizaki.

- Dwa lata temu sekcja wolontariacka nawiązała współpracę z maluszkami z "Kacperkowego Swiata". Spotykamy się na Dzień Dziecka i Dzień Babci i Dziadka. Przygotowujemy dla siebie przedstawienia. Podczas ostatniego spotkania seniorzy przedstawili dzieciom bajeczkę o rzepce. Każde spotkanie kończy się wspólnymi pląsami. Nie jestem przekonana o tym, komu przynoszą one więcej radości, nam czy dzieciom - śmieje się kierowniczka sekcji, Zosia Jaworska.

- Bardzo lubię spotkania z przedszkolakami. Cieszy mnie każdy uśmiech dziecka, szczególnie maluchów. Moje wnuczęta już trochę podrosły, więc tej spontaniczności jest już trochę mniej - mówi Alicja Grzegórska.

- Dzieci do każdego przedstawienia przygotowują się bardzo starannie. Lubią zajęcia artystyczne, a w szczególności teatralne. Jak wszyscy aktorzy, dzieci na początku były trochę stremowane. Potem, wczuły się w role i się odblokowały. Zawsze  najmilej wspominają wspólne pląsy z "innymi babciami"- wspomina wychowawczyni grupy "Plastelinki", Beata Błaszkowska.

więcej zdjęć na www.kutw.pl

 

 

                     

Pozostałe projekty Zielonej Wiedzy