Aktualności

Konferencja podsumowująca projekt w Nieborowie 7-8 czerwca 2016 roku.

Na zakończenie dwuletniego projektu spotkaliśmy się z przedstawicielami Uniwersytetów biorących udział w projekcie na dwudniowej Konferencji podsumowującej. Zaprosiliśmy EkoAnimatorów i Gości do Nieborowa, do Hotelu Rozdroże usytuowanego tuż obok kompleksu pałacowo-parkowego.

Pierwszego dnia zagadnienia merytoryczne przeplatały się z praktycznymi. Wykład o potrzebie ochrony różnorodności biologicznej poprowadziła Pani dr Maria Palińska z Centrum Edukacji Ekologicznej we Włocławku. Pani Ewelina Skoczeń z Fundacji Ziemia i Ludzie podsumowała przebieg realizacji projektu „Bioróżnorodność to także my” na 50 UTW z całej Polski.  Dwugodzinne warsztaty poprowadziły dr Maria Plińska, Aleksandra Fornalewicz i Ewelina Kurach. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach o gatunkach i zachowaniach sów, o pszczołach i właściwościach wosku i miodu robieniem świec z prawdziwego pszczelego wosku oraz tworzenia obrazów z suszonych ziół i kwiatów polskich łąk.

 Także pierwszego dnia Konferencji wyłoniono zwycięskie UTW w konkursie na najciekawsza akcję „Społeczny obserwator przyrody”. Pierwsze miejsce zdobył UTW w Lesznie, drugie UTW w Zawierciu, trzecie UTW w Puławach. Kilkadziesiąt UTW zasłużyło na wyróżnienie. Gratulujemy i dziękujemy wszystkich EkoAnimatorom i Słuchaczom, dzięki którym z akcja promocji wiedzy o konieczności ochrony bioróżnorodności zrealizowana została z takim sukcesem w całej Polsce.

Wieczorem nastał czas na integrację.

 

Drugiego dnia uczestnicy Konferencji zwiedzali Pałac w Nieborowie, poświęcając uwagę także pałacowym ogrodom, w tym gospodarczym, zielnikowi i wspaniałemu rosarium. Resztę dnia zajął piknik ekologiczny z aktywnościami artystycznymi i sportowymi. Słuchacze pełni wrażeń deklarowali, że tematyka ochrony przyrody będzie kontynuowana na ich Uniwersytetach.

 

 

 

 

                     

Pozostałe projekty Zielonej Wiedzy