Aktualności

Inspiracje: wyprawy i aktwyności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Puławach

Fila w Puławach Lubelskiego UTW podzieliła się z nami informacjami o dotychczasowych i planowanych aktywnościach dla słuchaczy - brzmią bardzo ciekawie!

 

Pod koniec września odbyła się wycieczka do Pszczelej Woli, gdzie słuchacze UTW zwiedzili muzeum pszczelarstwa i pracowni pasiecznych. Poznali różne gatunki miodu.

W październiku grupa słuchaczy UTW zwiedziła prywatną olejarnię „Skarby natury” w Zabłociu koło Markuszowa  (powiat Puławy). W gospodarstwie tym uprawiane są w sposób ekologiczny rośliny oleiste, zbożowe i strączkowe. Jedną z oferowanych ciekawych roślin jest lędźwian. Rośliny oleiste jak: len złocisty i brązowo – nasienny, rzepak i lnianka ( zwana rydzem ) uprawiane są głównie z myślą o ich przetwarzaniu poprzez tłoczenie na zimno oleju.

W listopadzie powstał klub ogrodnika złożony przez słuchaczy UTW i pracujący pod kierownictwem pani dr Joanny Nowackiej-Zaborskiej z IUNG Puławy. Oprócz zajęć edukacyjnych słuchacze wykonują prace pielęgnacyjne w ogrodzie Pałacu Czartoryskich.

15 stycznia Pani Józefa Janczura przedstawiła krótką prezentację dotyczącą „Bioróżnorodności” oraz rozdała publikację otrzymaną od Fundacji.  

22 stycznia odbył się wykład „Brytyjskie ogrody – ikony stylu krajobrazowego – będące inspiracją dla romantycznych ogrodów księżnej Izabeli” wygłoszony przez panią dr Joannę Nowacką-Zaborską.

Na 5 marca zaplanowany jest wykład pani Joanny Sołodzińskiej - edukatorki ekologicznej Projektu "Bioróżnorodność to także MY" Zajęcia z dziećmi zaplanowane są na kwiecień i maj. Na koniec całego projektu przygotowana zostanie prezentacja z opisem oraz zdjęciami. 

 

Dziękujemy za informacje Pani Józefie Janczurze.

 

                     

Pozostałe projekty Zielonej Wiedzy