Wydawnictwo „Bioróżnorodność to także MY” - Część dla dorosłych

Wydawnictwo „Bioróżnorodność to także MY” to kompleksowa, multimedialna publikacja mówiąca o stanie i zagrożeniach bioróżnorodności, jej czynnej i biernej ochronie oraz jej znaczeniu dla zaspokajania fizycznych i duchowych potrzeb populacji ludzkiej.

Jest to kolejna publikacja popularnonaukowa z cyklu „Zielona Wiedza”, stworzona specjalnie dla Słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Stanowi kontynuację materiałów edukacyjnych związanych z tematyką zrównoważonego rozwoju, poszerzając je o podstawy związane z zagadnieniami różnorodności biologicznej.

Wydawnictwo będzie miało formułę multimedialną, wykorzystującą dwie formy przekazu – słowo pisane i obraz:

  • jako publikacja książkowa wykorzysta najpopularniejszą formę dotarcia do osób starszych. Należy zaznaczyć, że z racji wieku odbiorcy najlepszym medium dla niego jest tradycyjna książka. Bardzo ważnym elementem składowym Wydawnictwa będzie odrębna część skierowana do dzieci za pośrednictwem dziadków.

Część dla dorosłych : DLA SŁUSZNEGO WIEKU W MŁODOŚCI DUCHA
Czytaj na ekranie >>> | Pobierz wersję na e-czytniki: EPUB, MOBI

 

  • do książki dołączona zostanie komplementarna do niej płyta DVD z popularnonaukowym filmem „Bioróżnorodność wokół nas” i prezentacjami z projektu TED obrazującymi zagadnienia bioróżnorodności. Będzie to także część Wydawnictwa skierowana do całej rodziny Słuchacza. Film i prezentacje  będą mogły być pokazane podczas audytoryjnych wykładów na UTW, na których rozdawana będzie książka i w ten sposób stanowić multimedialny substytut dla standardowego wykładu przyrodniczego.

Wejdź na stronę z filmami

 

                     

Pozostałe projekty Zielonej Wiedzy