Aktualności

Inspiracje: Aktywni 50 + z przyrodą za pan brat

Kujawsko-Dobrzyński Uniwersytet III Wieku Oddział we Włocławku informuje, że brał udział w konferencji „Bądź przyjacielem naszego miast”, której głównym celem było przekazanie wiedzy o bioróżnorodności terenów bliskich naszemu miastu.

 

Organizatorem konferencji otwierającej projekt „Aktywni 50 + z przyrodą za pan brat”, który finansowany jest przez Fundację ANWIL dla Włocławka było Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej oraz Nadleśnictwo Włocławek.

Przede wszystkim podczas konferencji podjęto tematykę utworzenia w mieście Włocławku pomników przyrody, gdyż do tej pory ustanowiona tylko dwa pomniki przyrody. W tym celu powołano specjalny zespół, który będzie odpowiedzialny za przygotowanie wszelkiej dokumentacji.

Słuchacze Kujawsko-Dobrzyński Uniwersytet III Wieku Oddziału we Włocławku wszelkie działania dotyczące ochrony bioróżnorodności będą realizować w ramach projektu, którego głównym koordynatorem jest Fundacja Ziemia i Ludzie.

 

Opracowała: Wiesława Milczarek

 

 

 

 Za relację dziękujemy EkoAnimatorce Wiesławie Milczarek

 

                     

Pozostałe projekty Zielonej Wiedzy