Aktualności

Inspiracje: Pożegnanie jesieni.

Seniorzy KUTW z Bydgoszczy powitali jesień w romantycznych ogrodach Hellerówki.

 

Astronomiczna jesień rozpoczyna się w momencie, gdy Słońce wchodzi w punkt równonocy jesiennej. Miało to miejsce o godzinie 11.20 w dniu 23 września. Na ten moment w pięknych ogrodach Hellerówki oczekiwało kilkudziesięciu słuchaczy KUTW.

 W leżącej na peryferiach miasta dzielnicy Piaski znajduje się prawdziwa oaza zieleni. W jej skład wchodzą trzy ogrody tematyczne zaaranżowane w stylu angielskim, japońskim i francuskim.

- Byliśmy zachwyceni rosnącymi tu pięknie przystrzyżonymi krzewami i iglakami. Wśród nich mieniły się wszystkimi kolorami kępy kwiatów. Kwitną jeszcze astry w różnych kolorach i wysokościach i jeżówki. Najpiękniejsze o tej porze roku są jednak trawy i przebarwiające się krzewy. Spacer po tych cudownych ogrodach w towarzystwie pani Jesień, zajął nam ponad dwie godziny – dzieli się swoimi wrażeniami Urszula Machnowska.

- Po wspaniałych ogrodach oprowadzali nas współwłaściciele rodzinnego biznesu - Dominika Heller - Kawalerska oraz Michał Kawalerski. Wykazali się ogromną wiedzą na temat flory polskiej oraz różnych regionów świata. 

 
- Na zakończenie zwiedzania naszych ogrodów zaprosiliśmy przemiłych gości na wspólne ognisko. Przygotowaliśmy również sałatki, ciasteczka oraz napoje. Dawno nie gościliśmy tak sympatycznej grupy - wspomina przewodnik, Michał Kawalerski.
 
- W podziękowaniu za wspaniałą imprezę wręczyliśmy gospodarzom wydawnictwa albumowe o naszym regionie. Umówiliśmy się już na kolejną wizytę w Hellerowce, w maju przyszłego roku – mówi Alinka Wiśniewska.
- Pełnienie obowiązków pani Jesień, było dla mnie dosyć trudne. Wszyscy chcieli zrobić sobie ze mną zdjęcie - śmieje się Alicja Grzegórska.

 

Za relację dziękujemy EkoAnimatorce Bożenie Sałacińskiej
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                     

Pozostałe projekty Zielonej Wiedzy